Ekshumacja zwłok w Łodzi

Strona główna » Usługi pogrzebowe w Łodzi » Ekshumacja zwłok w Łodzi

Ekshumacja zwłok to działanie polegające na wydobyciu zwłok lub szczątków ludzkich. Wykonuje się ją w celu przeniesienie zwłok do innego grobu lub też z powodu konieczności przeprowadzenia oględzin sądowo-lekarskich. W zakładzie pogrzebowym Nekrolog zajmujemy się zarówno samą ekshumacją, jak i załatwieniem wszelkich związanych z nią formalności prawnych. Kontaktujemy się z Sanepidem, koordynujemy prace na cmentarzu, a także zapewniamy przewóz zwłok lub szczątków wydobytych po ekshumacji.

Jak przeprowadzić ekshumację zwłok?

Proces ekshumacji jest złożony i wymaga starannego zaplanowania i wykonania. Musi być również przeprowadzony zgodnie z lokalnymi przepisami i regulacjami, a także z uwarunkowaniami etycznymi. Powody prowadzonych przez nas ekshumacji wynikają przede wszystkim z potrzeb rodziny, która musi złożyć wniosek i otrzymać odpowiednią zgodę. Powodem jest najczęściej chęć przeniesienia zwłok w inne miejsce. Oprócz tego ekshumacje mogą być także prowadzone na zarządzenie prokuratora lub sądu, a także w sytuacji przekształcenia cmentarza na inny cel.

Zgodnie z prawem, ze względu na warunki sanitarne, ekshumacje przeprowadza się od 15 października do 15 kwietnia. Inny termin jest możliwy wyłącznie za zgodą Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

Bezpieczna i profesjonalna ekshumacja zwłok w Łodzi

Nasz zakład pogrzebowy posiada wszystkie niezbędne uprawnienia do wykonywania ekshumacji na terenie całej Łodzi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie tym zakresie, a także służymy swoją radą oraz pomocą. Dokładamy wszelkich starań, aby wspomóc naszych klientów w tym trudnym zadaniu i zapewnić kompleksową organizację ekshumacji. Podczas prowadzonych przez nas ekshumacji wszystkie szczątki ludzkie traktowane są z należnym szacunkiem i godnością.

NASI PRACOWNICY ODPOWIEDZĄ NA WSZYSTKIE PYTANIA DOTYCZĄCE EKSHUMACJI.

Skontaktuj się z nami